Już nie usłyszycie sławnego „proste? bardzo proste”!

Małe trzęsienie ziemi – tak można skomentować wczorajsze ogłoszenie, jakie znalazło się na kanale jednego z najbardziej znanych polskich youtuberów zajmujących się grami planszowymi. Łukasz „Wookie” Woźniak ogłosił, że nie będzie więcej publikował recenzji gier oraz że zamyka sklep z grami, który firmował swoją osobą.

Po więcej szczegółów wypada odesłać do krótkiego materiału, w którym tłumaczy on przyczyny tej decyzji:

Dla niecierpliwych – Wookie wraz z ekipą postanowili zmienić profil swojej działalności i wydawać więcej gier… wskutek czego jako recenzenci staliby się nieobiektywni, a prowadząc sklep stanowiliby konkurencję dla swoich partnerów. Wspomnieć tutaj trzeba o portalu zagramw.to nad rozwojem którego będą pracować w najbliższym czasie.

Ocenę decyzji Wookiego i ekipy wypada pozostawić każdemu osobiście, jednak z pewnością w ciekawy sposób wpłynie to na rozwój całego polskiego hobby planszówkowego. Wydanych może być więcej ciekawych gier, konkurencja na rynku wspierania społecznościowego (crowdfundingu) powinna obniżyć koszt wejścia na te platformy. Ponieważ natura nie lubi próżni, recenzji też nie powinno zabraknąć, czego dowodem może być między innymi start tej strony.

Jakby nie było, stała się rzecz przełomowa. Brakować będzie w internecie sławnych słów „proste? bardzo proste!”, którymi Wookie zwykle kończył tłumaczenie zasad w swoich recenzjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.