Barbarzyńcy najechali Wykreślane Imperium

Druga planszka w grze Osadnicy: Wykreślane Imperium (ang. Imperial Settlers: Roll&Write) przynosi sporo zmian w porównaniu do pierwszej. Niemal wszystkie nowe budynki wydają się wartościowe i trzeba uważać, aby wybrać na niej odpowiednią strategię. W trakcie pierwszych gier ciężko było mi nie zbudować pierwszego z nich (Puszcza, ang. „Primeval Forest”), który produkował drewno. Jak się jednak okazało to kombinacja Komitetu powitalnego (ang. „Welcome Party”) oraz Mrocznej Kaplicy (ang. „Dark Chapel”) okazała się najefektywniejsza.

Trzeba jednak pamiętać, żeby to Komitet powitalny był naszym pierwszym skonstruowanym budynkiem. Dopiero mając dostęp do dodatkowych zasobów możemy sobie pozwolić na pozbycie się jednej z ich kości aby zyskać robotników – taki jest efekt Mrocznej Kaplicy. Jak zwykle, trzeba grać zgodnie z tym jakie żetony przysług wylosowaliśmy. W poniższym klipie był to m. in. Sojusznik oraz Wydajność (ang. odpowiednio „Ally” oraz „Yield”), które stanowią chyba najlepiej sprawującą się parę w kilku pierwszych wioskach. Nie znaczy to, że dysponując innymi nie można osiągnąć dobrego wyniku, ale polega się wówczas nieco bardziej na szczęściu w rzutach pozostałymi kośćmi.

Oczywiście da się wykręcić lepszy wynik i rekordy w tej wiosce zahaczają o 100 punktów. Podejrzewam, że nie używa się wówczas planów innych budynków niż tego bezpośrednio punktującego. Tak czy inaczej, stosując strategię przedstawioną powyżej powinno się udać regularnie osiągać pułap 80 punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.