Klany Kaledonii – nowa zbiórka społecznościowa

8 marca wystartowała zbiórka społecznościowa mająca na celu wydanie polskiej edycji gry Klany Kaledonii (ang. Clans of Caledonia). Gra ta była jednym z gorących tematów podczas zeszłorocznych targów Essen Spiel, które są największą tego typu imprezą organizowaną w naszym rejonie świata. Potwierdzeniem wyjątkowości gry może być fakt, że ociera się ona już o pierwszą 50. najlepszych gier rankingu Board Game Geek (co to tak naprawdę oznacza – w jednym z kolejnych wpisów!).

W dużym skrócie, Klany Kaledonii są ekonomiczną grą planszową, w której gracze wcielą się w żyjące w XIX wieku w Szkocji klany walczące o jak największe zyski z produkcji… whisky 🙂 Nie dajcie się jednak zwieść pozorom, gdyż jest to mimo wszystko bardzo porządna euro gra. Partia powinna zająć do ok. 2h dla 4 graczy, dostępny jest również tryb solowy.

Ufundowanie gry można wesprzeć na portalu zagramw.to, w którym też znajdziecie dokładny opis zawartości oraz linki do recenzji tej gry. Dla graczy, którzy zdecydują się na to w czasie pierwszych dwóch godzin zbiórki twórca kampanii, firma Czacha Games, przygotowano specjalny konkurs.

Na zakończenie wypada wspomnieć o ryzyku związanym ze wspieraniem gier na wszelkiego typu platformach crowdfundingowych. Nie kupuje się w nich gotowego produktu, np. w przypadku Klanów Kaledonii przewidywana data dostawy to sierpień 2018. Z drugiej strony, wspierając gry w tej formie można często dostać sporo dodatków nie będących później dostępnych w sprzedaży detalicznej. Patrząc na szybkość dokonywanych wpłat można powiedzieć, że Klany zostaną ufundowane jeszcze dzisiaj, co jest bardzo dobrą wiadomością, zważywszy na niemały jednostkowy koszt pudełka – 180zł! Otrzymujemy w zamian jednak polską wersję bardzo dobrej gry.

A Wy co sądzicie o Klanach Kaledonii, czy zdecydujecie się wesprzeć wydanie tej gry?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.